Medarbejdere

Daglige lokaliteter og medarbejdere i DK

—præsenteret alfabetisk efter hospitalstilknytning, lokal projektansvarlig læge
og derpå igen alfabetisk:

 

Bispebjerg Hospital, K-forskning,
Bispebjerg Bakke 23, 2400 Kbh NV:

Lars Nannested _IMG_2493Overlæge, professor, dr.med. Lars N. Jørgensen
lars.nannestad.joergensen@regionh.dk
tlf:    38 63 62 23  

 

Projektsygeplejerske Ea Githmar Bjunes
bfh-fp-skopi4@regionh.dk
tlf.:  38 63 55 08

Morten RAsmussen_IMG_2501Overlæge, Ph.D. Morten Rasmussen—Screeningskoordinator, RegionHovedstaden
morten.rasmussen@regionh.dk

 

Herlev Hospital, Gastroenheden Kir. Sek.,
Herlev Ringvej 75, 2730 Herlev


Overlæge, dr.med. 
Jakob Benedict Seidelin
jakob.benedict.seidelin@regionh.dk
tlf.:  38 68 60 54

 

Overlæge, Stine Sloth
stine.sloth@regionh.dk
tlf.:  38 68 18 51

 

Projektsygeplejerske Kirstine Hartmann
kirstine.hartmann.johansen@regionh.dk
tel: (+45) 38 68 64 27

 

Regionshospitalet Herning, Hospitalsenheden Vest,
Kirurgisk Forskningsafsnit,
Gl. Landevej 61, 7400 Herning

Mogens Madsen M_M2A8143Overlæge Mogens Madsen
mogmad@rm.dk
tlf:  78 43 52 71

 

Overlæge, Ph.D. Anders Husted Madsen
andemads@rm.dk
tlf:  78 43 53 02

 

Nordsjællands Hospital (Hillerød), Kir. Afd. 0143,
Dyrehavevej 29, 3400 Hillerød

Jesper Vilandt 2

Overlæge Jesper Vilandt
jesper.vilandt@regionh.dk
tlf:  48 29 71 55

 

Projektsygeplejerske Tine Vester Christensen
tine.vester.christensen.01@regionh.dk
tlf.: 51 14  98 05

 

Regionshospitalet Holstebro, Hospitalsenheden Vest,
Klinisk Biokemisk Afdeling,
Lægårdvej 12, 7500 Holstebro

Overlæge, Ph.D. Nete Hornung
nete.hornung@vest.rm.dk
tlf.: 22 40 91 51

 

Regionshospitalet Horsens, Hospitalsenheden Horsens
Organ Kir. Afd.,

Sundvej 30, 8700 Horsens

1. Reservelæge, Ph.D. Søren Brandsborg
soren.behrndtz.brandsborg@horsens.rm.dk
tlf:  78 42 62 71

 

Henriette, Horsens_ tvProjektsygeplejerske Henriette Brask
skopi3@horsens.rm.dk
tlf:  78 42 60 39

 

Amager/Hvidovre Hospital, Gastroenheden, Kir.Sek.,
Kettegård Allé 30, 2650 Hvidovre 

HJ_IMG_2524Overlæge, professor, dr.med. Hans Jørgen Nielsen
h.j.nielsen360@gmail.com
tlf.:  38 62 24 36

 

IB_smikl-TH_IMG_2395BioStatistiker, MSc Ib Jarle Christensen
ib.jarle.christensen@regionh.dk

 

Hanne thKontorass. Hanne Bønlykke
hanne.boenlykke@regionh.dk
tlf: 38 62 03 81

 

Datamanager Linnea Ferm
linnea.ferm@regionh.dk
tlf: 38 62 04 41

 

KVH_TH lidt__DSC_7266_1 Projektleder, webredaktør, MSc Karen Vibeke Jakobsen
karen.vibeke.steen.jakobsen@regionh.dk
 tlf:  38 62 35 07

 

Githa_m idt_IMG_2403Projektsygeplejerske Githa Michaelsen
ahh-skopi3amh@regionh.dk
tlf:  38 62 57 65

 

Tina_th_IMG_2318Ledende projektsekretær Tina Serup Olsen
tina.kirstine.serup.olsen@regionh.dk
tlf:  38 62 22 49

 

pernille P_th_IMG_2100Projektsekretær Pernille Pedersen
pernille.pedersen@regionh.dk
tlf:  38 62 62 27

 

Eva_underfundig_midt_IMG_2360Projektsygeplejerske Eva Rømer
ahh-skopi3amh@regionh.dk
tlf:  38 62 52 47

 

Projektsygeplejerske Joan Varming Svensmark
ahh-skopi3amh@regionh.dk

 

Ph.D-studerende v/ Kbh. Universitet Mathias Mertz Petersen
mathias.mertz.petersen@regionh.dk 
tlf.: 24 62 68 55

 

Studentermedhjælper William Steiner Olsen

 

 

Regionshospitalet Randers, Kirurgisk Afd.,
Skovlyvej 1, plan 3, 8930 Randers NØ

Afdelingslæge, Ph.D.  Kåre Gotschalck Sunesen
kaaresune@rm.dk
tlf: 78 42 37 86

 

Berit Sanne Andersen_Randers midt2454Ledende overlæge, lektor, Ph.D, Berit Andersen—Afdelingen for Folkesundhed
berit.andersen@stab.rm.dk

 

 

Regionshospitalet Silkeborg, Hospitalsenhed Midt,
Klinisk Biokemisk Afdeling,
Falkevej 1-3, 8600 Silkeborg

Cand. scient., Erland Erlandsen (Regionshospitalet Viborg)
erland.erlandsen@viborg.rm.dk
tlf.: 78 44 34 16

 

Projektbioanalytiker Camilla Majgaard Grandt
camifred@rm.dk
tlf.: 78 41 81 70

 

Regionshospitalet Viborg, Hospitalsenhed Midt,
Kirurgisk Amb.,
Heibergs Allé 4, 8800 Viborg


Ali Khalid
Overlæge Ali Khalid
ali.khalid@viborg.rm.dk
tlf:  78 44 64 52

 

Anita_tvProjektbioanalytiker Anita Sais Zidek
skopi3viborg@midt.rm.dk
tlf:  78 44 98 62

 

 

Læs mere:
Forsknings lokaliteter      Organisations-struktur

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Donation / Partnerskab

Er du interesseret i at donere til vores forskning som privatperson, virksomhed eller forening?

Dit navn *

Din e-mail *

Dit tlf. nummer

Din besked *

  Emne

Kontaktoplysninger

ColoRectal Cancer Research

Gastroenheden, Hvidovre Hospital

Kettegård Allé 30

2650 Hvidovre

Email: info@colorectalcancer.dk